Antisemitizam se izražava, i može naći u svim oblicima i formatima ljudske komunikacije i interakcije i u svim sferama života: kroz “šale i viceve”, preko indirektnih ili otvorenih verbalnih napada i optužbi, kroz grafite na ulicama, karikature i internet “mimove”, putem skrnavljenja ili uništavanja jevrejskih simbola i objekata, poricanja i iskrivljenja Holokausta, anonimnih ili otvorenih pretnji Jevrejima pojedincima, zajednici ili institucijama, pa sve do nasilja, pogroma i ubistva.
Antisemitizam se može ispoljavati otvoreno i direktno, ciljano prema specifičnoj žrtvi – bilo prema Jevrejima pojedincima, običnim građanima ili poznatim javnim ličnostima, ili prema jevrejskoj zajednici ili institucijama. U tom slučaju antisemitizam se izražava upravo sa namerom da se žrtva izloži agresiji, dovede u neprijatnu situaciju, povredi, uvredi, ponizi, uzruje i zaplaši. Ali, antisemitizam se iskazuje i u kontekstima gde među prisutnima nema Jevreja, tako da naizgled nema direktne žrtve. Važno je naglasiti da se i u takvom slučaju radi o antisemtskom incidentu, jer svaka manifestacija antisemitizma je otrovna i neprihvatljiva.
Antisemitizam se može iskazivati kroz političke, ekonomske i društvene teorije zavere. Može se prepoznati u političkim stavovima krajnje levice i desnice, i često je jasno evidentan na transparentima, zastavama, simbolima, i parolama prilikom demonstracija tih organizacija. Prisutan je na fudbalskim stadionima u skandiranju određenih najvijačkih grupa. Može se prepoznati u stavovima nekih verskih zvaničnika ili u religijskoj propagandi, kako kod hrišćana tako i kod muslimana. Antisemitizam je posebno opasan kada je zloupotrebvljavan kod grupa koje, krijući se iza paravana vere, u stvari rade na radikalizaciji i regrutaciji terorista. Antisemitizam može biti prisutan i u obrazovanju, u školama i na univerzitetima, kako među nastavnicima i profesorima, u udžbenicima i nastavnim materijalima, tako i među đacima i studentima.
Antisemitizam se često manifestuje kroz indirektne aluzije u svakodnevnim razgovorima, a prisutan je i u popularnoj kulturi i kvazi-naučnoj literaturi. Masovno je prisutan u digitalnoj sferi: na društvenim mrežama, različitim sajtovima i internet portalima. Može se naći i u nekim igricama. Neretko je distribuisan putem postova na mrežama, „komentara“ na postove i članke, putem audio i video podkasta i drugih digitalnih formata.
Antisemitizam se često ispoljava kroz „kodirani“ jezik, bez da se Jevreji pominju direktno i otvoreno, kroz indirektne alizije. Tako se na primer pominju „globalisti“, „bogate porodice koje vladaju svetom“, „Hazari“, „masoni“, „oni koji stoje iza duboke države“, „moćnici koji zaista upravljaju svetskom monetarnom politikom/berzom/medijima“ i sl.